ניסור תקרה

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

המנסרים ביהלום מתמחה בעבודות ניסור תקרה או גג בטון תוך שימוש בציוד המתקדם בענף.

בעבר נעשה שימוש בכלים די מיושנים על מנת לבצע שינויים במבנים, אולם באמצעות הטכנולוגיה שבשירות תעשיית הבניה ניתן היום לקדוח ולנסר בטון בקלות – דבר שהופך אותו לחומר שאין לו תחרות בבניית מבנים, בתי דירות, תשתיות ופרויקטים רבים נוספים.

האתגר הגדול ביותר בעבודת ניסור בטון הוא ניסור תקרת בטון או ניסור גג מבטון. בשונה מניסור חלון או דלת בקיר, בניסור תקרה או גג, קיימים היבטים נוספים בתחום הבטיחות ותוכנית העבודה שהם בעלי חשיבות מכרעת להצלחת העבודה ויש לקחתם בחשבון בעת עבודה של ניסור תקרת בטון או גג בטון.

 

ניסור תקרה - ניסור גג בטון
ניסור תקרה – ניסור גג בטון עם המנסרים ביהלום

 

 

ניסור תקרת בטון – קשוח מבחוץ אך מבפנים הוא חמאה

בטון הוא חומר ורסטילי ומשום כך נפוץ מאד בתעשיית הבניה. הוא בערך כמו הבחור שאומרים עליו "קשוח מבחוץ אך מבפנים הוא חמאה".

פוטנציאל הגמישות של הבטון בעת יציקתו הוא חלומם של מעצבים, אדריכלים ובעלי מקצוע בתחום הבניה, שיכולים לעשות איתו כל דבר פונקציונלי או עיצובי. מן הצד השני, ברגע שהוא מתקשה הוא כמעט כמו איתן טבע – יציב, חזק ועמיד, אך גם אז יש דרך לשנות את צורתו באמצעות ניסור.

 

לאילו צרכים נדרש ניסור גג בטון

כפי שנרמז כבר בפסקה הקודמת, ניסור בטון נותן פתרונות פונקציונליים ועיצוביים כאחד. מאחר ומדובר בעבודה עם מכשור מתקדם מאוד, מדויק, חד ומהיר שמספק טווח רחב של פתרונות, ניתן למצוא אותו בשימוש במספר מצבים:

* פתיחת פתח בתקרה על מנת להוסיף מדרגות לקומה העליונה בתוך הבית

בבתים פרטיים עולה לעיתים הצורך או הרצון להוסיף עוד קומה על מנת להרחיב את שטח הבית. במקרה כזה, נדרש פתח בתקרה שיאפשר מדרגות למעבר בין שתי הקומות.

* פתיחת פתח בתקרה על מנת להשמיש את עליית הגג

ועדי בתים משותפים המעוניינים להפוך את עליית הגג למקום זמין ופונקציונלי למטרות שונות ולטובת כל הדיירים, בעיקר בבניינים הישנים שבהם עיקר השימוש שנעשה בגגות משמש מקום לדודי שמש, יכולים לעשות זאת באמצעות ניסור גג בטון אשר מאפשר גישה נוחה ובטוחה אל הגג.

* פתיחת מעברים למדרגות

לא רק בבתים פרטיים שמבקשים להוסיף קומה. אלא גם במבנים רבי קומות בהם נדרשות מדרגות למעבר בין הקומות  הדרך לעשות זאת היא באמצעות ניסור תקרת בטון.

* עיצוב תקרת הבית

כאמור, אדריכלים ומעצבים מוצאים כי ניתן לשלב במראה הכולל של הבית עיצוב מיוחד לתקרה, דבר שמצריך לא פעם שימוש בניסור שקעים, הבלטות או אלמנטים אחרים, כך שישתלבו באופן הרמוני עם הקונספט העיצובי של הבית.

 

הכנות שצריך לעשות לפני חיתוך גג בטון או תקרה

כל עבודת ניסור בטון היא מורכבת ודורשת טיפול מקצועי והכנה מקדימה, למידת תוכניות המבנה וצפיית תרחישים אפשריים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחיתוך של גג או תקרה – כאן נכנס גם אלמנט המשקל וכוח המשיכה. כאשר מבצעים ניסור תקרה יש להיערך בצורה בטוחה לאופן שבו מפנים את התקרה על מנת שלא תקרוס פנימה לתוך החלל.

  1. בדיקת חוזק המבנה – אחת הסיבות לשימוש בבטון מלכתחילה היא על מנת לייצר חוזק ויציבות למבנה. יחד עם זאת, עלולים להיות סדקים וליקויי בניה במבנה עוד טרם עבודת ניסור התקרה, או אפילו מצב שזעזוע קטן עם הכלי יכול לערער את יציבות המבנה ולכן נדרשת בדיקה מקדימה ומקיפה וליווי של מהנדס שיבטיח שלא קיימת סכנה לשלד וליציבות             המבנה.
  2. תשתיות – ככלל, צינורות תשתית כמו מים, חשמל, תקשורת וגז עוברות בקירות ולא בתקרה, אולם פגיעה פוטנציאלית ביציבות המבנה עלולה לפגוע גם בהן ולכן חשוב לדעת את הדברים האלו מראש ולמצוא פתרונות חלופיים שיצמצמו את פוטנציאל הפגיעה.
  3. מיקום התקרה – לרוב, עבודת ניסור תקרה מתבצעת בגובה לכן צריך לבדוק מה הגובה של התקרה, האם התקרה היא תקרת גג מבודדת ביחס למבנים אחרים בסביבה או חלק ממבנה קיים, האם התקרה היא גם רצפה של הקומה העליונה, או עומדת בפני עצמה, לכל פרט מידע יש השפעה על בניית תוכנית העבודה הלכה למעשה.
  4. חשמל – בניסור תקרה נעשה שימוש במסור יהלום. מדובר בכלי חזק מאד ומדויק שנדרשת לו עוצמת כוח גדולה, אם אין בסביבה נקודה לחשמל תלת פאזי שיכול לספק את החשמל הדרוש, יש להיערך עם גנרטור.
  5. דרכי גישה – האם נדרש מנוף או עגורן והאם יש גישה להכנסת הכלים וצוות העובדים, האם יש דרכי פינוי נוחות לפסולת או שיש לבצע התאמות ולהיערך בהתאם.
  6. היתרי בניה – האם נדרשים היתרי בניה לתוכנית והאם המבנה עומד בתקנות החוק וללא חריגות בניה.

 

כמה עולה לנסר גג בטון – מחיר ניסור תקרה ומה משפיע עליו

טווח מחירים של ניסור תקרה בישראל מושפע מפרמטרים שונים כמו דרכי גישה, האם נדרש מנוף, פינוי וכדומה. מחיר ניסור תקרה או ניסור גג עומד על כ-200 עד 300 ₪ למטר.

בטרם ההחלטה לבצע עסקה עם קבלן לניסור בטון, חשוב מאד לוודא שמדובר בקבלן מומחה שמחזיק בכל הרישיונות והאישורים, שקיבלתם ממנו הצעת מחיר מפורטת הכוללת את כל תוכנית העבודה והעלויות וכן את מועד סיום העבודה. עוד מידע על מחירי ניסור וקידוח בטון.

 

אין מדריך "עשה זאת בעצמך" לניסור תקרה או ניסור גגות

בשונה מתחומים רבים בהם תוכלו למצוא ברשת מדריכי "עשה זאת בעצמך", לניסור בטון אין מדריך כזה ואף לא מומלץ כלל לעשות זאת.

גם כאשר מדובר בעבודה קטנה כמו ניסור כיסא בטון מעוצב לחצר או גומחה בקיר, וגם אם לחבר יש מסור מגניב שאפשר להשאיל – ניסור בטון חובבני וללא הידע והמומחיות הדרושים אינו בטיחותי ועלול להעמיד אתכם בסכנה גדולה ולהיגמר באסון.

  1. ניסור בטון מבצעים רק עם חברה מקצועית שיש לה המלצות ועבודות קודמות.
  2. ניסור בטון מבוצע באמצעות מכונות וכלים חשמליים גדולים ומסוכנים שמופעלים על ידי אדם שמורשה להפעיל אותם.
  3. עבודת ניסור בטון שמבוצעת בצורה חובבנית על ידי אדם שאין לו את המיומנות והדיוק הנדרשים, תביא לתוצאות וגימור לא מוצלחים ותיקון הליקויים יעלה לכם כסף, כך שבסופו של דבר, מה שניסיתם לחסוך יעלה לכם בזמן, בכסף ובעצבים.
  4. קבלן ניסור בטון עובד עם צוות מקצועי ומורשה, עם תוכניות עבודה שהוגדרו מראש, עם ציוד מגן ותקנות בטיחות מחמירות – משאבים שאין ברשותו של האדם הפרטי או החובבני.

מוזמנים לצפות בצוות שלנו מנסר גג בטון

נגן וידאו
דילוג לתוכן