ניסור רצפת בטון

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

צריכים לנסר רצפה מבטון או משטח? המנסרים ביהלום מתמחים בניסור רצפות ומשטחי בטון בשיטות מתקדמות.

רצפה של מבנה אמורה לשאת על גבה משקלים עצומים ולאורך זמן. מסיבה זו היא עשויה מחומר חזק דוגמת בטון, שאף יכול להיות מחוזק באלמנטים נוספים כמו ברזל. נשאלת השאלה מה עושים כאשר עולה הצורך בשינוי כלשהו ומעוניינים לפתוח פתח ברצפה? על שירותי ניסור רצפה בשיטת היהלום כבר שמעתם? זוהי המומחיות שלנו בחברת המנסרים ביהלום ונוכל לבצע זאת עבורכם בצורה יעילה ומדויקת בכל סוג של מבנה ובכל מקום בארץ.

באילו מקרים כדאי לכם להזמין אותנו עבור ניסור רצפת בטון בשיטת היהלום, במה שיטת הניסור עדיפה על פני שיטות אחרות, כיצד מבוצע תהליך הניסור בבטון, כמה עולה ניסור רצפה ביהלום ותשובות לשאלות נוספות – את הכל תקבלו מיד.

 

ניסור רצפת בטון
ניסור רצפה מבטון או משטח מכל סוג במחיר מיוחד – המנסרים ביהלום

 

 

ניסור רצפת בטון בשיטת היהלום – מה זה ומתי נדרש?

תרחישים רבים יכולים לגרום להכרח לבצע שינויים ברצפה. מקרה שכיח במיוחד הוא כאשר רוצים לפנות מקום למעלית במבנה מגורים, מה שמחייב להסיר חלק מהרצפה במקום ואף את המדרגות. מקרים שכיחים נוספים הם יצירת פתח ברצפה לטובת מדרגות, עליית גג, הוספת קומות ועוד. מה שלא תהיה הסיבה, משום חוזק הבטון, קשה מאוד ליישם פתחים בתוך הרצפה באמצעות מסורי דיסק רגילים או פטישים כבדים, והתוצאה כמעט תמיד לא מספיק מדויקת. 

לא כך הדבר כאשר בוחרים באפשרות הניסור. לא משנה מאיזה סוג בטון הרצפה שלכם עשויה – בטון רגיל, בטון יצוק ואפילו בטון מזוין, ניסור רצפת בטון מתאפשר בימינו באמצעות שיטת היהלום. כאשר מדברים על ניסור רצפה ביהלום, מתכוונים למעשה לשימוש במסורי דיסק חזקים במיוחד ובקטרים שונים, שמצופים באבקת יהלומים. ציפוי זה מאפשר למסורים לחתוך את רצפת הבטון בקלות כאילו הייתה עשויה מעץ, ולספק לכם יתרונות רבים ששום שיטה אחרת לא מאפשרת.

 

היתרונות של ניסור רצפה ביהלום

ניסור ריצפה בשיטת היהלום מספק לכם מספר יתרונות מובהקים לעומת שימוש בפטישים כבדים או במסורי דיסק רגילים:

  • יכולות חיתוך מרשימות יותר – כאמור, מסורי היהלום הם כה חזקים כך שהם מסוגלים לנסר כל סוג של בטון. גם ניסור משטח של בטון מזוין בממ"ד יוכל להתבצע ללא שום בעיה מיוחדת.
  • דיוק רב יותרהחיתוך מתבצע בצורה מדויקת ביותר, בדיוק לפי התכנון ועד רמת המ"מ. למעשה, לעולם לא ניתן להגיע לאותן התוצאות באמצעות השיטות האחרות.
  • עבודה נקייה יותר – מסורי היהלום מקוררים על ידי מים, שבין היתר גם לוכדים את חלקיקי האבק הנפלטים ואינם מאפשרים את התפזרותו לכל עבר.
  • עבודה מהירה יותר – ניסור רצפת בטון באמצעות מסורי יהלום לוקח פחות זמן בצורה משמעותית מאשר ביצוע המשימה בשיטות אחרות, מה שחוסך בסופו של דבר גם בכסף ויוצר פחות הפרעה לשכנים.

בסרטון: צוות המנסרים ביהלום מנסר משטח בטון

ניסור רצפת בטון – כיצד הדבר מתבצע בפועל?

תהליך חיתוך רצפה באמצעות מסור יהלום מתבצע במספר שלבים:

  • סימון תוואי הניסור על גבי הרצפה בצורה מדויקת – בהמשך תותקן גם מסילה שעל גביה יורכב המסור, כך שפעולת הניסור תתבצע בצורה הכי מדויקת שרק אפשר. העובד רק יצטרך להזיז את המסור על גבי המסילה וזה הכל.
  • אבטוח חתיכת הבטון שתוסר – ניתן לבצע זאת באמצעות קידוח בתוך החתיכה שתוסר ואבטוחה על ידי חבלים וכבלים למניעת נפילתה מטה. במקרים של נפילה קלה בלבד, ניתן להציב צמיגים מתחת.
  • שימוש במסור שרשרת יהלום – במקרים בהם מדובר ברצפה עבה ומסיבית במיוחד. התהליך מאוד דומה לזה שתואר לעיל, אך במקום מסילה שעליה נע מסור הדיסק, מבוצעים קידוחים ובתוכם מועברת שרשרת ניסור מצופה ביהלום כאשר אורכה נקבע על פי עובי הרצפה.

בסיום כל פרויקט ניסור ריצפה יש לוודא כי פסולת הבטון מפונה מהמקום ומועברת למקום פינוי שמאושר על פי חוק. כמובן שאצלנו בחברת המנסרים ביהלום מקפידים על כך.

 

ניסור משטחים ורצפות – אישורים נדרשים לפני תחילת העבודות

כשרוצים לבצע שינויים ברצפת בטון ולנסר אותה, חשוב להיות מודעים לכך שצריך לקבל אישור קונסטרוקטור. המהנדס צריך לבקר במקום ולבדוק מה עתידות להיות ההשלכות של הסרת חלק הרצפה על המבנה והאם ניתן לעשות זאת ללא חשש.

לאחר קבלת האישור (ישנן רשויות מקומיות שאף מחייבות את הגשת מסקנות המהנדס אליהן, על מנת שיתנו אישור סופי והיתר להתחלת העבודות) מגיע שלב התכנון, בו מנהל העבודה שלנו בודק את סביבת העבודה וקובע את דרכי האבטוח הטובות ביותר על מנת למנוע פגיעות בעובדים וברכיבים שונים של המבנה.

כל העבודה גם צריכה להתבצע כאשר כל החפצים פונו, על מנת שלא יפגעו או יפריעו לעבודת הפועלים. בנוסף חשוב לוודא מראש כי קיים במקום חיבור חשמל תלת פאזי וחיבור למים, אחרת מסורי היהלום העוצמתיים לא יוכלו לעבוד בצורה רציפה.

 

ניסור רצפה או קידוח ברצפת בטון – מה ההבדל?

מלבד שירותי ניסור בטון, אנחנו מציעים לכם גם שירותי קידוח בטון שכדאי שתכירו. מה ההבדל בין ניסור רצפה לבין קידוח רצפה?

בעוד שירותי ניסור הבטון נועדו להסיר חלקים שונים של הבטון לצרכי יצירת פתחים שונים (למשל, פתיחת פתח בקיר לחלון או לדלת, הסרת מדרגות, חיתוך תקרה ועוד), הרי ששירותי קידוח הבטון נועדו ליצירת פתחים בבטון עבור תשתיות שונות (למשל, יצירת פתח ביוב חדש ברצפה לשם התקנת אסלה).

מבחינת שיטת הביצוע, בעוד ניסור יהלום מתבצע על ידי מסורי דיסק מיוחדים, בפעולת הקידוח אנו משתמשים במקדחות מיוחדות שאף הן מצופות באבקת יהלומים, מה שמאפשר להן לבצע פתחים עגולים וסימטריים בכל עומק שהוא ובתוך כל סוג של בטון.

 

כמה עולה לנסר רצפת בטון בשיטת היהלום? מחירים

מחיר ניסור של רצפה מבטון נקבע בעיקר על פי כמות הבטון הנדרש לניסור ועובי הבטון הקיים,

אך ישנם גם גורמים נוספים שמשפיעים עליו, כגון מורכבות העבודה, האם יש צורך בהגשת אישורים לקבלת היתר מהרשות המקומית והאם ברצונכם שנפנה את הפסולת עבורכם. ניתן לומר כי טווח מחירים של ניסור רצפה בישראל מתחיל בכ-170 שקלים למטר עבור בטון שאינו עבה במיוחד. המחיר של ניסור רצפת בטון יכול להתייקר גם במידה ואין לכם חיבור חשמל תלת פאזי וחיבור למים בקרבת מקום ותרצו להזמין מאיתנו גנרטור ומשאבת מים בתוספת תשלום.

לצפייה בטווחי המחירים עבור ניסור רצפה בשיטת היהלום, כפי שמוצע לכם אצלנו בחברת המנסרים ביהלום ניתן לעבור למחירון ניסור וקידוח הבטון בדף הבא.

מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

החשיבות של ניסור תקרות ורצפות בטון באופן מקצועי

הסרת חלקי בטון גדולים ממבנה, היא הכרחית לעיתים קרובות, על מנת לשנות את הייעוד או העיצוב של המבנה. שינויים אלו הם חלק חשוב ובלתי נפרד מכל מבנה, בין אם מדובר בדירה פרטית, דירה בבניין מגורים, משרדים או מבנים לתעשייה ומפעלים. לעיתים כדי להגדיל שטח קיים יש צורך לבנות קומה נוספת מעל או מתחת למבנה הקיים, פעולה זו מצריכה הסרה של חלק מהתקרה או הרצפה כדי לאפשר מעבר בתוך המבנה. רצפות ותקרות לרוב עשויות בטון יצוק ומזוין ולכן מדובר בחלקים כבדים מאוד שניסורם חייב להתבצע על פי פרוטוקולים מסודרים, ציוד מתאים ובעזרתן של חברות מקצועיות ומנוסות בתחום.

ניסור ריצפת בטון
דילוג לתוכן