ניסור מרפסת שירות

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ניסור מרפסת שירות הוא דבר שניתן לבצע בימינו בקלות, כל עוד מתקשרים עם חברה מקצועית ומנוסה כמונו – חברת המנסרים ביהלום. שיטת הניסור תאפשר לכם לבצע כל שינוי שתרצו במרפסת השירות שלכם ולהתאים אותה לצרכים החדשים שלכם.

מתי צריך לנסר מרפסות שירות, כיצד מבצעים ניסור של מרפסת שירות ומהם יתרונות ההתקשרות שלכם איתנו? מיד תבינו.

 

ניסור מרפסת שירות
ניסור מרפסת שירות – המנסרים ביהלום

 

 

כיצד מבצעים ניסור של מרפסת שירות?

ניסור מרפסת שירות מתבצע באמצעות שיטת ניסור היהלום. אל הקירות המיועדים לניסור מחברים מסילות שעל גבן נע מסור דיסק מיוחד שמצופה באבקת יהלומים ומקורר באמצעות לחץ מים גבוה.

מסור זה מסוגל לנסר כל סוג של בטון ובכל עובי שהוא בדיוק מרבי. את הבטון המנוסר מאבטחים על מנת למנוע נפילה מטה והפסולת מפונה באמצעות שרוולי פינוי.

מאחר ומרפסות שירות ממוקמות בגובה ולעיתים הן גם מהוות מקום מרכזי לכניסה ויציאה של תשתיות שונות מהמבנה (בעיקר מים וביוב), חשוב מאוד שהעבודה תתבצע בזהירות מרבית.

לכן שיטות כמו שימוש בפטישים כבדים אינן מתאימות במקרה הזה ויכולות לגרום לנזקים אדירים, לקריסת המרפסת, לנפילה של חתיכות בטון כבדות, לפגיעה בתשתיות המבנה, להופעת סדקים בקירות הבטון ואפילו לפגיעה בעמודים תומכים, תוך סיכון יציבותו של המבנה כולו.

 

ניסור מרפסת שירות – מתי הדבר נדרש?

מרפסת השירות מהווה חלק בלתי נפרד מדירות רבות והיא כוללת בין היתר כיור, מקום לתליית כביסה, מכונת כביסה ומייבש, חלון לנוף ועוד. ניסור מרפסת שירות נדרש כאשר מעוניינים לבצע שינויים נדרשים בחלל זה והנה כמה דוגמאות נפוצות לכך:

 • הרחבת המרפסת – אנשים רבים מעוניינים להרחיב את מרפסת השירות שלהם על ידי פתיחתה והפיכתה למרפסת שמש. הרחבת מרפסת שירות באמצעות ניסור בטון מתאפשרת בצורה הרבה יותר מהירה ויעילה והיא מאפשרת לעצב את הבית מחדש ולהוסיף למרפסת פונקציונאליות נוספת.
 • חלוקה מחדש של חללים – פעולת ניסור לפתיחת מרפסת שירות מתאימה גם כשרוצים להוריד קיר משותף של המרפסת עם אחד החדרים הסמוכים על מנת להרחיב אותו. זה יכול להיות חדר השינה, חדר הרחצה, המטבח וכו'.
 • סכנת קריסה – לעיתים נמצא כי מרפסת השירות נמצאת בסכנת קריסה וקונסטרוקטור ממליץ על הסרתה באופן דחוף. במקרים שכאלה חשוב כי הסרת המרפסת תבוצע במהירות ושיטת הניסור מאפשרת זאת.

 

ניתן לבצע ניסור של מרפסת השירות גם על מנת להגדיל את פתח החלון שנמצא בה לצרכים דקורטיביים, לשם הגדלת שטף האור הנכנס לבית, לצרכי נוף, אוורור ועוד, כך שניתן לומר כי הבחירה לבצע ניסור מרפסת מאפשרת לשדרג אותה הן פונקציונאלית והן עיצובית, בצורה הכי מהירה ויעילה שיש.

 

הכנות נדרשות לפני תחילת העבודה

כל פרויקט ניסור של מרפסת שירות, בין אם מדובר על פתיחת מרפסת שירות לשם הרחבתה למרפסת שמש ובין אם על הסרת הקיר המשותף שלה לטובת הרחבה של חדר סמוך,  מחייב מספר הכנות נדרשות. אצלנו בחברת המנסרים ביהלום בהחלט מקפידים על כך והנה השלבים המרכזיים בתהליך:

 • אישור מהנדס – על מנת לנסר בטון במבני בטון קיימים יש ראשית כל לקבל אישור קונסטרוקטור. הדבר נועד לבדוק האם ישנם קירות ועמודי בטון תומכים באזור שבו רוצים לנסר את הבטון והאם לא קיימת סכנה לקריסת המבנה כולו במידה ומנסרים. לעולם לא נתחיל לבצע ניסור מרפסת שירות מבלי לשלוח אליכם מהנדס מקצועי בליווי מנהל עבודה מטעמנו.
 • אישור הרשות המקומית – שינויים במרפסות שירות לעיתים נראים כלפי חוץ ולכן במקרים רבים מחייבים גם את קבלת אישור הרשות המקומית. במקרים שכאלה נדאג להעביר לרשות המקומית את המלצות קונסטרוקטור ששלחנו אליכם, במטרה להגדיל את הסיכוי לקבלת האישור הסופי ממנה.
 • דאגה לתשתיות – מסורי היהלום בהם אנו משתמשים מחייבים כי ימצאו במקום תשתיות מתאימות, דוגמת חיבור חשמל תלת פאזי (בלעדיו המסור לא יפעל) וחיבור למים (נועד לקרר את המסור ולאפשר עבודה רציפה שלו). במידה ולא קיימות תשתיות מתאימות נוכל לספק לכם אותן בתוספת תשלום.
 • תהליך עבודה בטוח – חשוב מאוד לפנות את זירת העבודה, להודיע באמצעות שלטים על מועד ביצוע העבודות ולהרחיק עוברים ושבים מהמקום. גם בכך אנחנו מטפלים בקפדנות במהלך העבודות, בנוסף לפינוי הפסולת בסיומה.

 

כמה עולה ניסור מרפסות שירות?

מחיר ניסור יהלום למרפסת שירות נקבע על פי שני מאפיינים עיקריים – עובי הבטון שבמרפסת והמטראז' לניסור. בנוסף ישנם היבטים נוספים שמשפיעים על המחיר של ניסור מרפסת שירות:

 • סוג הבטון – על פי רוב, מרפסות שירות בנויות על ידי בטון מזוין, שנחשב קשה יותר לניסור, מה שהופך את המחיר למעט גבוה יותר.
 • גובה העבודה – כאשר מדובר על מרפסת גבוהה במיוחד, הדבר מחייב ציוד שונה, עובדים בעלי הסמכה ולעיתים אף מנופים, מה שמייקר את העבודה.
 • אישור מהנדס – קירות פנימיים בדרך כלל אינם מחייבים אישור קונסטרוקטור. לא כך בכל מה שקשור למרפסות שירות, כך שאישור מהנדס הוא בגדר חובה וכך גם לגבי אישור הרשות המקומית. הוצאת האישורים הללו מייקרת את העבודה.
 • אספקת תשתיות – אם אין במבנה חיבור חשמל תלת פאזי וחיבור למים קרוב, אספקה שלהם גם כן תייקר את המחיר.

 

בכל מקרה, אצלנו בחברת המנסרים ביהלום מציעים לכם מחירים משתלמים עבור כל סוגי והיקפי העבודות. הנה טבלה שמרכזת עבורכם את המחירים הממוצעים עבור ניסור מרפסת שירות בישראל.

 

לקריאת המשך: ניסור מסתור כביסה

דילוג לתוכן