ניסור ממ"ד

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

האם ידעתם שאפשר לבצע ניסור ממ"ד ושינויים בקירות שלו למרות שמדובר בבטון מזוין?

כיום הדבר מתאפשר באמצעות שירותי ניסור בטון של ממ"ד ביהלום והגיע הזמן שגם אתם תכירו אותם. מה זה בדיוק ניסור ממ"ד, איך מנסרים קיר של ממ"ד או דלת בשיטה הזאת, מתי נדרש שירות ניסור ממ"דים, מהו טווח המחירים של ניסור ממ"ד בישראל ומהם יתרונות ההתקשרות שלכם איתנו – חברת המנסרים ביהלום? הנה התשובות.

 

ניסור ממ"ד / מקלט
ניסור ממ"דים – ניסור בטון ממ"ד, מקלט או מרחב מוגן עם המנסרים ביהלום

 

 

ניסור בטון לחדרי ממ"ד וממ"ים

ניסור בטון היא פעולה מורכבת ביותר, בייחוד כאשר מדובר בחדר הממ"ד. חדר הממ"ד הוא ללא ספק החדר החשוב ביותר בכל בית או משרד, זאת לאור המציאות הביטחונית הלא פשוטה אשר מחייבת הקמה של חדר ממ"ד בכל בית או משרד.

מדובר בחדר מוגן אשר יכול לשמור על חייהם של הנוכחים, ולכן ישנה חשיבות רבה להקמתו כמו גם להתאמה שלו לצרכים.

לכן, במידה ואתם מעוניינים לשפץ את הממ"ד שלכם או עומדים בפני רכישה של בית חדש, חשוב מאוד להיוועץ עם חברה מקצועית לגבי פתרונות ניסור בטון בחדרי ממ"ד.

כך תוכלו לפתוח חלון אוורר או לבצע שדרוג וזאת מבלי לחשוש מנזקים לסביבה או לביטחונכם האישי, לאור העובדה כי מדובר בפעולה מורכבת מאוד אשר דורשת ניסיון וידע בתחום כמו גם שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לניסור בטון אשר מבצעת את העבודה באופן מדויק ומהיר ביותר.

 

בטון מזוין של ממ"ד – יתרון שמהווה גם חיסרון

מרחבים מוגנים בבית, בעבודה ובמוסדות הם אלו שאמורים לספק לנו מענה כמה שיותר קרוב ומהיר במקרה של התקפת טילים עוינת על מדינתו והם כוללים מרחבים מוגנים דירתיים (ממ"דים), מרחבים מוגנים קומתיים ומקלטים. מבנים אלו עשויים מיציקת בטון חזקה במיוחד שמחוזקת על ידי ברזל. זהו למעשה בטון מזוין, שרק הוא מסוגל לספק הגנה מרבית ליושבים בתוך החדר המוגן מפני גלי הדף ואפילו מפגיעה ישירה של כלי נשק שונים כגון טילים.

היתרונות של שימוש בבטון מזוין ועבה לבניית מרחבים מוגנים דוגמת ממ"דים הם כוח אדיר ועמידות לאורך שנים רבות. אלא שיתרון זה עשוי להתגלות כחיסרון כאשר מעוניינים לבצע שינוי במבנה, ומה שמתאפשר באמצעות פטישים כבדים ומסורי דיסק רגילים כאשר מדובר על קירות בטון רגילים, פשוט אינו אפשרי לביצוע במקרה של בטון של מרחב מוגן דירתי. הפתרון היחיד שמאפשר זאת הוא ניסור יהלום.

 

שירותי ניסור ממ"ד – הדרך לבצע שינויים גם בבטון ממ"דים

כאשר מעוניינים ליישם שינויים בקירות ובמפתחים של ממ"דים ומרחבים מוגנים, עולה הצורך להסתייע בכלים שמסוגלים לטפל בבטון ממ"ד שהינו עבה, תוך כדי שמירה על עבודה רציפה ומקסימום הדיוק. בדיוק לשם כך פותח כלי מיוחד – מסור דיסק יהלום. מדובר במסור עוצמתי במיוחד (לכן הוא מחייב חיבור חשמל תלת פאזי) שהלהבים שלו מצופים באבקת יהלומים, מה שמקנה לו עמידות נגד התחממות ושבר בזמן שהוא חותך את הבטון בדיוק רב.

הקוטר של הלהבים נבחר בהתאם לעובי קירות הממ"ד והמסור מתופעל בצורה בטוחה ומאובטחת, תוך שהוא נע על גבי מסילות שמותקנות מראש על גבי הקירות עצמם. מאחר והמסור אמור לעמוד בתנאים קשים מאוד של התפתחות חום,  הוא פועל על ידי מערכת קירור מים שמאפשרת את עבודתו את הרציפה. זוהי הסיבה שחובה שיהיה חיבור מים בקרבת מקום. המים גם מאפשרים ללכוד את חלקיקי האבק הנפלטים מהבטון המנוסר ועוזרים בביצוע העבודה בצורה נקייה יותר, עם הרבה פחות לכלוך.

 

מתי עולה הצורך בשירותי ניסור ממ"דים ומרחבים מוגנים?

הצורך להזמין שירותי ניסור בטון עבור ממ"דים ומרחבים מוגנים הוא, כאמור, כאשר רוצים לבצע שינוי כלשהו בהם. למשל:

  • ניסור ממ"ד – במקרה של מרחב מוגן דירתי, השינויים יכולים להתבטא בהגדלת פתח הכניסה לממ"ד, הרחבת פתח החלון הקיים בממ"ד או לשם יצירת חיבור בין הממ"ד לחדר נוסף בבית.
  • ניסור מקלט של בניין – במקרה הזה ניתן לנצל את שירותי ניסור הבטון על מנת לשנות את המרחב הפנימי של המקלט, להגדיל חלונות קיימים או להוסיף חדשים, ליצור פתח בתקרה ועוד.
  • ניסור בטון של מרחב מוגן אחר – גם מרחבים מוגנים קומתיים במבני ציבור, מקומות עבודה, מוסדות לימוד וכו', יכולים לעבור כל שינוי נדרש בזכות האפשרות לנסר בימינו גם בטון ממ"ד.

הערה: חשוב לציין כי לעיתים השינויים הנדרשים בחדרי ממ"ד ומרחבים מוגנים הם אינם עניין של רצון ובחירה אלא חובה של ממש, כמו במקרה של בנייה חדשה לקויה (בחלק של הממ"ד) שבגינה לא מתקבל טופס 4 עד לביצוע התיקון הנדרש.

 

ניסור ממ"ד – תהליך שחייב להתבצע בצורה בטוחה

בדיוק כמו ביצוע עבודות ניסור של בטון רגיל, כך גם במקרה של ניסור ממ"ד או כל מרחב מוגן אחר, חשוב לבצע את העבודה בצורה קפדנית ומדויקת לשם שמירה על הבטיחות. הדבר חשוב מכמה היבטים:

  • סיכוי גבוה יותר לפגיעות חמורות – כאמור, בטון בחדרי ממ"ד ומקלטים הוא בטון עבה וכבד מהרגיל, כך שכל נפילה שלו עשוי להסתיים באסון כבד לרכוש ולנפש ויש להיזהר יותר במהלך העבודות.
  • חשש לפגיעה ביסודות המבנה כולו – לעיתים לקירות הממ"ד השפעה גם על יסודות המבנה כולו, כך שיש לבדוק שניסור הקירות אפשרי בכלל. למשל, ניסור קיר ממ"ד שמהווה קיר תומך עשוי לגרום לקריסה מסוכנת מאוד.
  • פגיעה בתקינות הממ"ד עצמו – פעולת ניסור שתתבצע בצורה לא נכונה, עלולה לפגוע בצורה בלתי הפיכה גם בממ"ד עצמו, מה שיכול להתבטא בכך שלא יהיה אטום דיו ולא יעמוד בשאר ההיבטים שנקבעו בחוק.
  • חשש לפגיעה בתשתיות – בקירות של ממ"דים ומרחבים מוגנים קיימים לא רק בטון מחוזק בברזל אלא אף תשתיות שונות (חשמל, תקשורת וכדומה) ויש להתחשב בכך בתהליך הניסור על מנת שלא לגרום נזק.

בשל כל הסכנות הללו, ניסור ממ"ד ומרחבים מוגנים אחרים יש לבצע רק לאחר ביקור של קונסטרוקטור במקום וקבלת אישור ממנו לתחילת העבודות. בחלק מהרשויות המקומיות אף דורשים לשלוח אליהן את מסקנות הקונסטרוקטור על מנת שגם הן יאשרו אותן באופן סופי וחשוב לברר את העניין מראש.

כאשר אתם פונים אלינו, חברת המנסרים ביהלום, אתם מקבלים ליווי מלא גם בתהליכים הבירוקרטיים האלה וגם יכולים להיות בטוחים כי כל שלבי העבודה יבוצעו בצורה הכי בטיחותית שיש.

 

ניסור ממ"ד – כיצד מתבצע?

ניסור בטון לחדרי ממ"ד היא פעולה מורכבת ביותר אשר דורשת חשיבה מעמיקה כמו גם עבודה עם כלים מתקדמים כמו מקדח יהלום המאפשרים לבצע ניסור מדויק בהתאם לפרמטרים אשר נקבעו.

חשוב לזכור כי כל פעולה כזו מחייבת אישור של מהנדס, זאת לאור העובדה כי עבודה לא מאושרת עלולה לגרום לקריסה מוחלטת של כל המבנה, ובפרט של הממ"ד.

על כן, חשוב לזכור כי במידה ואתם רוצים לבצע ניסור בטון לחדר הממ"ד והממ"ים יש לבדוק כי אתם מחזיקים בכל האישורים הרלוונטיים וכי אתם שוכרים חברה מקצועית כמו חברת המנסרים ביהלום אשר מבצעת ניסור בטון לחדרי ממ"ד וממ"ים ברמה הגבוהה והאיכותית ביותר.

ע"פ המומחים של החברה, עבודה כזו מתבצעת באמצעות ציוד מתקדם אשר מאפשר לבצע עבודה ברמה מדויקת ביותר המותאמת לצרכים, וזה נעשה באמצעות מסור בעל להב יהלום תעשייתי אשר הוא החומר החזק ביותר בטבע והוא זה אשר מאפשר את פעולת הניסור ברמה מדויקת, מבלי לפגום באיכות של הקירות או שבירה מוחלטת של הקיר.

 

ניסור בטון לחדרי ממ"ד וממ"ים באמצעות חברת המנסרים ביהלום

חברת המנסרים ביהלום מאפשרת לבצע חיתוך בטון לחדרי ממ"ד וממדים באמצעות ניסור אשר מפחית את הנזק הסביבתי למינימום האפשרי.

חשוב לזכור כי הממ"ד נחשב לחדר החשוב ביותר בבית, הן כחלק מהתגוננות לכל מצב ביטחוני שלא יבוא כמו גם בעת רעש אדמה.

לכן, מדובר באיכות חיים אך יתרה מכך – גם בטיחות, ועל כן חברת המנסרים ביהלום חרטה על דגלה להעניק את השירות המקצועי ביותר בזכות צוות מקצועי אשר בקיא מאוד בתחום הניסור, ובפרט בחדרי ממ"ד.

על כן, אם אתם עומדים כעת בפני שדרוג של הממ"ד ומעוניינים להוסיף לו אלמנטים כדוגמת חלון או הכנה למזגן, חברת המנסרים ביהלום תשמח לעמוד לשירותכם בכל עת כך שתוכלו לישון בראש שקט ולדעת כי העבודה אשר תבוצע בבית שלכם או במשרד תהיה ברמה הגבוהה והאיכותית ביותר, בהבטחה.

עדות לכך ניתן לראות במאות ההמלצות אותה מחזיקה החברה מהלקוחות אשר קיבלו שירות אדיב החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע, באחראיות מלאה.

 

כיצד נקבע המחיר של ניסור ממ"דים ומרחבים מוגנים?

הגורם המשמעותי ביותר שקובע את המחיר של ניסור בטון ממ"ד ומרחבים מוגנים הוא העובי שלו. ככל שקיר הבטון עבה יותר, כך נדרש כוח עבודה מיומן יותר וכלים הרבה יותר גדולים ומורכבים על מנת לנסר אותו והמחיר יתייקר בהתאם. ממ"ד סטנדרטי הוא בעובי של 35 ס"מ, אך ישנם ממ"דים ומרחבים מוגנים אחרים שקירותיהם עבים יותר ולכן מחיר הניסור שלהם יהיה יקר יותר.

גורם נוסף שיכול להשפיע על המחיר של ניסור ממ"ד הוא האם קיימות תשתיות פעילות במקום שמאפשרות את הפעלת מסורי היהלום העוצמתיים הללו (חיבור חשמל תלת פאזי וחיבור מים קרוב). אם אין כאלה בנמצא, אצלנו בחברת המנסרים ביהלום תמיד יכולים לספק לכם אותם, אך הדבר יגרור תוספת תשלום כלשהי.

מחיר של ניסור בטון בישראל צפוי לעמוד על כמה מאות שקלים למטר רבוע.

 

המנסרים ביהלום – מחירים משתלמים, אבל לא רק

כאשר אתם מתקשרים איתנו עבור ניסור ממ"ד או מרחב מוגן אחר, אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו לא רק את התוצאות המושלמות ביותר, אלא גם את המחירים המשתלמים ביותר. בנוסף אנחנו מציעים לכם גם שירות נוסף שכדאי שתכירו – קידוח בטון בממ"דים ובמרחבים מוגנים. שירות זה מתאים למי מכם שרוצה ליצור פתחים לתשתיות נדרשות, כגון צנרת מים וביוב, על מנת להתקין בממ"ד ובמרחב המוגן גם שירותים או מזגן.

במקרה זה הבטון אינו מטופל במסור דיסק כי אם אלא במקדחה גדולה וחזקה שלהביה מצופים אף הם באבקת יהלומים. מקדחה זו מסוגלת לחצוב אף היא בבטון עבה, ללא שום בעיה כלשהי. סקרנים לדעת יותר? צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

דילוג לתוכן