ניסור מדרגות בטון

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

בעבר לא ניתן היה לבצע שינויים במדרגות בטון קיימות בקלות רבה כל כך, אך כיום הדבר כן אפשרי, באמצעות שירותי ניסור מדרגות בטון בשיטת היהלום. באמצעות שיטה זו ניתן לנסר גם את סוג הבטון החזק והעבה ביותר ולבצע בו כל שינוי נדרש. מתי עולה הצורך בשירות ניסור מדרגות מבטון, איך מנסרים מדרגות בטון, על מה חשוב להקפיד בעת ניסור מדרגות בטון ומהן העלויות? הנה כל התשובות.

 

ניסור מדרגות בטון
ניסור מדרגות בטון – המנסרים ביהלום

 

 

ניסור מדרגות בטון – מתי הדבר נדרש?

לפני שנסביר מהי בדיוק הטכנולוגיה שמאפשרת לנסר מדרגות בטון, נפרט לגבי התרחישים בהם כדאי לכם לנצל את האפשרות הזאת:

  • החלפת מדרגות ישנות – לעיתים גרם המדרגות התיישן או נפגע ועולה הצורך להחליף אותו ולהסיר את המדרגות הישנות.
  • בניית קומה – במידה ובונים קומה נוספת מעל זו הקיימת, יש לשנות את מערך מדרגות הבטון הקיים ולהחליפו באחר. לעיתים המצב מחייב את החלפת כל המדרגות אך לעיתים ניתן להסיר רק חלק מסוים מהן.
  • קיצור אורך מדרגות – נדרש פעמים רבות כחלק מפעולה מקדימה לפני התקנת מעלית בבנייני מגורים משותפים וזאת על מנת להכין עבורה מקום ראוי.
  • ליקויי בנייה – מדרגות חדשות שנבנו שלא על פי התקן עשויות לגרום לאי קבלת טופס 4 עד אשר הליקויים יתוקנו במלואם. תיקון הליקויים עשוי לכלול ניסור גרם מדרגות וביצוע של פעולות נוספות.

 

כיצד מבצעים ניסור של מדרגות בטון?

על מנת לבצע שינויים נדרשים במדרגות בטון, כמו הסרה שלהן לגמרי או קיצור הרוחב שלהן, יש להשתמש בכלי עבודה מיוחד שמכונה מסור יהלום. זהו למעשה מסור דיסק עוצמתי במיוחד, שלהביו מצופים באבקת יהלומים, החומר החזק בטבע.

תכונות חומר זה מאפשרות למסור לחתוך את הבטון בצורה קלה יחסית מבלי להישבר, תוך שמירה על דיוק מרבי.

ניסור מדרגות מבטון יכול להתבצע על ידי מסורים ידניים קטנים יחסית או לחלופין, בהתאם לעובי הבטון, על ידי מסורי דיסק בקוטר להב גדול.

המסורים הגדולים הם כבדים ביותר ולכן מותקנים על גבי מסילות שמוצמדות למדרגות, והם מוסעים בתנועות קלות בציר הניסור – לאורך, לרוחב ואף באלכסון אם יש צורך בכך.

 

יתרונות ניסור יהלום לחיתוך מדרגות לעומת שיטות אחרות

ניתן לבצע שינויים שונים בגרמי מדרגות גם באמצעות השיטות הישנות, שכוללות שימוש במסורי דיסק רגילים, חציבה על ידי מקדחות חובטות ושימוש בפטישים כבדים.

אלא שהמציאות מראה שכל השיטות הללו לא משיגות תוצאות מדויקות, מה גם שפעמים רבות המדרגות קורסות לא כפי שתוכנן, וזה עוד לפני שהזכרנו את זמן העבודה הרב, הלכלוך והרעש שנגרמים באמצעותן.

במילים אחרות – זוהי משימה מורכבת שלעולם אין לדעת כיצד תסתיים. לעומת זאת, כאשר מבצעים את המשימה באמצעות מסור יהלום, ניתן להיות בטוחים בתוצאות שיתקבלו.

ניסור מדרגות בטון במסור יהלום מספק תוצאות מדויקות מאחר והעבודה עם המסור הרבה פחות אגרסיבית ומבוצעת בקלות יחסית. יתרה מזאת, מדובר במסור שמקורר על ידי מערכת מים שתורמת לרציפות העבודה באי התחממות הלהבים, וכמו כן גם לוכדת את ענן האבק הנוצר במהלך הניסור ושוטפת אותו עם המים לביוב. התוצאה הסופית היא טיפול מדויק במדרגות, ללא הפתעות לא נעימות, עם הרבה פחות לכלוך וזמן עבודה קצר במיוחד.

 

ניסור מדרגות בטון – כך תעשו זאת נכון

לפני שמתחילים בעבודות ניסור של מדרגות בטון, חשוב מאוד להקפיד על מספר דגשים חשובים:

  • התייעצות עם איש מקצוע – הכוונה היא למהנדס בניין (קונסטרוקטור) והדבר חשוב הן לגבי הסרה מלאה של מדרגות (לעיתים הן תומכות בשאר המבנה) והן כאשר מעוניינים לבצע קיצור של מדרגות, על מנת שניתן יהיה לוודא כי הן עדיין יישארו בטיחותיות לאחר מכן. המהנדס צריך לתת אישור לתחילת העבודות וישנן רשויות מקומיות שמחייבות את הגשת האישור אליהן, על מנת שיאשרו אותו גם כן.
  • בדיקת תשתיות – יש לוודא כי בתוך מבנה הבטון ובסביבת העבודה לא עוברות תשתיות כאלו ואחרות וזאת על מנת להבטיח הימנעות מפציעות ונזקים לא צפויים למבנה. הדבר חשוב במיוחד במקרה של תשתיות חשמל שעוברות ליד אזור המדרגות.
  • מניעת נפילת בטון – במידה והמדרגות צפויות להתנתק ממקומן וליפול, יש לאבטח אותן באמצעות ברגים מיוחדים (ברגי ג'מבו גדולים), לקשור אותן למבנה ולהוריד אותן מטה בבטחה באופן איטי והדרגתי. כמובן שחשוב מאוד גם לנקוט בכל האמצעים הנדרשים על מנת להרחיק מן המקום כל ציוד או בני אדם.

 

חשוב גם להדגיש כי העבודה עצמה חייבת להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בביצוע עבודות בטון באמצעותי מסורי יהלום. זוהי לא עבודה שכל שיפוצניק יודע כיצד לבצע ויש להתקשר רק עם חברה שמתמחה בכך.

כאשר אתם מתקשרים איתנו, חברת המנסרים ביהלום, אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו את אנשי המקצוע המובילים ביותר של התחום, כאלה שיודעים בדיוק מה הם עושים.

אנו נוכל ללוות אתכם גם בשלבי קבלת האישורים הנדרשים להתחלת העבודות, ולאחר מכן נדאג לבצע את העבודה על פי כל נהלי הבטיחות שקבע החוק, עד להשגת התוצאות המושלמות ביותר מבחינתכם.

 

כמה עולה ניסור של מדרגות בטון? מחירים

התמחור של עבודות ניסור מדרגות בטון נקבע על פי רוב לפי אורך הבטון המנוסר ובהתחשב בעובי הבטון. ככל שיש לנסר יותר, כך המחיר גבוה יותר, וכך גם לגבי העובי – עבה יותר = יקר יותר ולהיפך.

מחיר ניסור מדרגות בטון נקבע גם על פי עוד מספר מאפיינים וזאת לאחר סיור של מנהל עבודה מטעמנו באתר עצמו. מנהל העבודה יבדוק עד כמה מורכב לבצע את העבודה, האם מדובר במדרגות תלויות או כאלו שמהוות חלק מהמבנה, מה גובה המדרגות והאם יש גישה נוחה לכלי העבודה. בנוסף תתבקש תוספת מחיר כאשר אין בנמצא תשתיות חשמל וצנרת שמתאימות לעבודה של מסורי הדיסק.

ריכזנו עבורכם את טווחי המחירים הממוצעים עבור ניסור מדרגות בטון מכל הסוגים הקיימים במחירון הבא.

מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד. צוות המנסרים ביהלום.

דילוג לתוכן