ניסור ביהלום נחשבת לשיטה המתאימה ביותר לביצוע עבודות ניסור של בטון, המצריכות דיוק רב. בניגוד לחציבה באמצעות קונגו, ניסור בטון ביהלום היא שיטה שקטה, שיכולה להתאים לכל מבנה והיא נעשית במינימום של לכלוך סביבתי.

השימוש בציפוי יהלום על הלהב המשונן, או על גבי כבל היהלום הייחודי, שמשמש כמסור – מעניק מקסימום של יעילות בכל פעולה, לרבות ביצירת פתחים לדלתות וחלונות, הכנת תשתיות לגז, מים וחשמל וכן לתיקונים עדינים בבטון, לאחר חציבה שכבר בוצעה קודם.

התוצאה היא ברמת גמר ואיכות גבוהה במיוחד והאפקטיביות באה לידי ביטוי, בין היתר, בחיסכון משמעותי בזמן העבודה עצמו.

 

ניסור יהלום - המנסרים
ניסור יהלום בכל הארץ – חברת המנסרים ביהלום

 

 

מהו ניסור יהלום – מתי משתמשים בו ומהם היתרונות שלו?

עבודות של ניסור בטון ביהלום נדרשות בתהליכי בנייה ושיפוץ, הן בשלבי הקמה של מבנים – אך גם לצורך שיפור ותיקון של מבנים קיימים. לשיטה ישנם כמה יתרונות ברורים על פני חציבה בעזרת קונגו פטיש, למשל:

 1. דיוק מקסימלי – ניסור בטון ביהלום מאפשר חציבה מדויקת ועדינה, שאינה מסכנת את הקירות הנמצאים בקרבת האיזור המנוסר והיא לא מייצרת סדקים. בנוסף, הדיוק הוא שמעניק לשיטה את האפקטיביות הרבה שלה, החוסכת זמן יקר ומאפשרת להגיע לתוצאות הרצויות בתוך שעות ספורות.
 2. עבודה שקטה יותר – בהשוואה לקונגו, שפעולתו מרעישה ביותר – השימוש במסור היהלום הוא שקט יחסית. יתרון זה רלוונטי במיוחד בפעולות שיפוץ המצריכות שינויים בקירות, בעיקר בדירות הנמצאות בבניינים משותפים – כיוון שכך ניתן לבצע את השיפוץ במינימום של הפרעה לשכנים.
 3. עבודה נקייה – חציבה בקונגו מייצרת אבק ולכלוך רב, בעוד ניסור יהלום המשלב שימוש במים בזמן הפעולה עצמה, עושה את העבודה בצורה נקייה.
 4. מתאים למגוון שימושים – ניתן להשתמש בניסור היהלום עבור עבודות נרחבות וגדולות, אך הוא מתאים גם לצורך שיפוצים קלים ואפילו כאשר עולה הצורך בניסור של בטון בקוטר מצומצם.
 5. הפתח שנוצר לאחר הניסור, לא מצריך תיקונים ותוספת טיח, כיוון שהתוצאה היא מדודה ואיכותית.

 

פעולה עוצמתית אך עדינה ומדויקת – גם בבטון ממוגן

ניסור וקידוח ביהלום הוא השיטה היחידה המאפשרת השגת תוצאות טובות ומדויקות של ניסור, גם בבטון מזוין וממוגן כמו זה שקיים בממ"דים ומקלטים. היהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע, דבר המעניק לו את היכולת לחצוב כל חומר אחר.

ניסור בכבל יהלום מאפשר את הפעולה העוצמתית והחזקה ואת החדירה של המסור גם אל תוך בטון ייחודי זה, במקביל ליכולת לשלוט בניסור עצמו ולבצע אותו בעדינות ובכך להשיג תוצאות מדויקות ואיכותיות, מבלי לפגום בקירות קיימים או ברמת המוגנות שהם אמורים לספק.

 

איך מנסרים בטון בשיטת היהלום?

שלבי תהליך ניסור בטון ביהלום הם בדרך כלל קבועים, כאשר המטרה היא להשיג תוצאות ברמה גבוהה תוך שמירה על פעולה בטוחה שאינה מסכנת את הסביבה או את הפועלים.

בנוסף, חלוקת התהליך לשלבים מסודרים מייעלת אותו, עניין חשוב במיוחד בפרויקטים המצריכים שילוב של כמה כלי עבודה ושיטות, לצורך השגת התוצאות הרצויות והעמידה ביעדי תוכנית העבודה.

אלו הם השלבים העקרוניים בכל פרויקט שבו נעשה שימוש בשיטת ניסור בטון באמצעות מסור יהלום:

 • ראשית מכינים תוכנית מסודרת, שבתוכה נלקחים בחשבון כל אמצעי הבטיחות הנדרשים, לצורך ביצוע הפרויקט בצורה מוצלחת. בשלב הראשוני הזה, נערכות בדיקות בשטח עצמו, במקביל לבדיקות של המבנה שבו יתבצע הניסור, על כל מאפייניו – לרבות איזורים במבנה העלולים להיות מאתגרים יותר, בהיבט של היכולת לעבוד בהם עם כל הכלים שיידרשו.

 

 • בשלב השני יתוכנן הביצוע של העבודה עצמה, על כל רכיביה. זהו שלב קריטי ביותר לצורך הצלחת העבודה, כיוון שבמהלכו יילקחו בחשבון גם הכנת המתחם לעבודה – וכן פינוי הפסולת בסיומה. יצירת גישה מיטבית לצורך עבודת ניסור ביהלום היא הכרחית, על מנת שניתן יהיה להשתמש בכלים למיניהם בנוחות ובבטיחות. במקביל, היערכות לקראת שלב הפינוי היא חשובה, על מנת להותיר מתחם נקי בסוף התהליך – ועוד יותר אם מדובר בתהליך ארוך הכולל ניסור בטון ביהלום בכמה מתחמים קרובים, המשותפים ביניהם מבחינת נגישות, מה שיצריך פינוי פסולת מהיר ויעיל במיוחד.

 

 • בשלב השלישי, ניסור בטון ביהלום יתבצע בפועל לאחר ההכנות הללו, כאשר המסור יכול להיות דיסק יהלום לחיתוך בטון שמצופה בחלקיקי יהלומים או כבל ששזורים בו יהלומים, המאפשרים קדיחה מדויקת וחזקה בעוצמתה. בעת העבודה עצמה, יוזרמו מים אל הדיסק או אל הכבל, שמטרתם לספוח את האבק שיוצא מהבטון כאשר קודחים בו. המים מונעים את התפשטות האבק ומותירים מתחם עבודה נקי.

 

ניסור יהלום עם המנסרים ביהלום
ניסור יהלום עם המנסרים ביהלום

 

כמה עולה ניסור יהלום? מחירים

מחיר ניסור יהלום בישראל עומד כיום על כמה מאות שקלים למטר, אך עלות הפרויקט כולו תלויה בכמה גורמים, ביניהם:

 1. מורכבות העבודה – האם יש צורך בניסור יהלום לצורך הרחבת חלון, לדוגמה, הנחשבת לפעולה פשוטה יחסית, או בפתיחת גג לצורך הכנת ארובה, שהיא עבודה מורכבת שמצריכה תכנון מאתגר יותר.
 2. סוג הבטון שצריך לנסר – מחיר ניסור בטון ביהלום צפוי לעלות, כאשר הבטון הוא מזוין ומעובה.
 3. מאפייני השטח – מתחם שקל להגיע אליו, לרבות כלי העבודה והמכשור הייחודי שנעשה בו שימוש, עשוי להוזיל באופן יחסי את העלות הכללית של הפרויקט – בהשוואה לעבודות ניסור ביהלום בשטח מאתגר יותר, הן מבחינת נגישות לעבודה והן מבחינת פינוי.

 

כדי לבחור את בעלי המקצוע ההוגנים והמקצועיים בתחום ניסור בטון ביהלום, מומלץ לקבל הצעת מחיר הכוללת את כל רכיבי הפרויקט ומעניקה אומדן מהימן של התקציב הנדרש להשלמתו.

 

ניסור יהלום במקצועיות ואיכות – עבודה ללא פשרות

חברת המנסרים ביהלום מנסרת בטון בכל רחבי הארץ ומעניקה שירותי ניסור ביהלום עם הכלים המתקדמים ביותר. ניסיון מקצועי של 25 שנים וצוותי עבודה מיומנים, התמחות במגוון רחב של קידוחי בטון מכל הסוגים ועבודה קפדנית ומדויקת – תוך שמירה על הבטיחות ועל רמת גמר ללא פשרות.