ניסור חומה / גדר מבטון

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ניסור חומה מבטון זוהי פעולה מאוד יעילה שאנחנו מסוגלים לבצע בחברת המנסרים ביהלום. בין אם תרצו לבצע שינויים כלשהם בגדר הבטון שבחצר שלכם ובין אם תרצו להסירה לגמרי, אנחנו נדע לבצע זאת בצורה מקצועית ובטוחה כך שהתוצאה הסופית תהיה בדיוק כפי שתכננתם.

איך מנסרים חומות בטון? כמה עולה לנסר גדר בטון? מה ההבדל בין ניסור לקידוח בטון במקרים כאלה? ולמה להתקשר דווקא אלינם לשם ביצוע המשימה? הנה התשובות.

 

ניסור חומה - המנסרים ביהלום

 

 

ניסור חומה מבטון – הסיבות הנפוצות

ישנן מספר סיבות נפוצות שגורמות לאנשים להזמין אותנו לבצע עבורם פרויקטי ניסור חומה מבטון:

  • הריסת חומה – קשה מאוד להרוס חומת בטון לגמרי מבלי לחלק אותה ראשית כל לחלקים קטנים יותר. חלוקה זו מבוצעת על ידי ניסור של החומה למספר חתיכות בטון  בצורה וגודל מתאימים, שניתנים להעמסה על גבי משאיות.
  • יצירת פתח בחומה – למשל, כאשר מעוניינים להקים חנייה לרכב ויש צורך בפתיחת פתח מתאים לכניסת הרכב מתוך החומה הקיימת.
  • צווי רשות מקומית – כאשר גדר בטון נבנית שלא בהיתר או שלא על פי היתר קיים, עשוי בעליה לקבל צו הריסה לביצוע שינויים נדרשים. את השינויים ניתר לבצע על ידי ניסור בטון מקצועי.
  • נוף – עברתם לדירה או משרד שמוקפים בגדר בטון גבוהה מדי לטעמכם? תוכלו לנסר אותה בצורה אופקית ולהקטין את גובהה.

 

כפי שניתן להבין, פרויקט ניסור גדר מבטון עשוי לנבוע מצרכים פונקציונליים ואסתטיים, אך מה שחשוב לדעת הוא שניתן לבצע שינויים באלמנט חזק זה כאשר הדבר מתבקש, וזאת מבלי לפנות לשיטות אחרות דוגמת פטישים כבדים או מכשירי קונגו, שלא תמיד מספקים תוצאות מדויקות ובנוסף גם יקרים, מלכלכים ולוקחים זמן רב.

 

איך מנסרים גדרות מבטון?

ניסור חומת בטון מתבצע באמצעות מסור דיסק מיוחד שהלהב שלו מצופה באבקת יהלומים. את תוואי הניסור מסמנים בצורה  מדויקת, לאחר מכן מתקינים מסילות מתכת בהתאם לתוואי זה ואת המסור מתקינים על גבי המסילות.

כאשר המסור מופעל הוא נע על גבי המסילה על ידי איש מקצוע באופן ידני או בשלט רחוק עד שמוסרת חתיכת הבטון הרצויה בצורה מדויקת להפליא. ניסור גדרות בטון עשוי להתבצע גם באופן שונה ממה שתואר לעיל וזאת כאשר מדובר בגדר עבה מאוד כך שקוטר להב הדיסק של המסור אינו מספיק לשם כך.

במקרים שכאלו משתמשים ברצועת פלדה שבמצופה באבקת יהלומים. הרצועה נעה בסיבוב בין שני גלגלי שיניים ומסוגלת לנסר כל עובי בטון בהתאם לצורך.

ניסור חומה מבטון יכול להתבצע לאורך (ליצירת פתח או הסרת חלקי חומה) או לרוחב תוך הנמכת גובה החומה לזה הרצוי.

בנוסף חשוב לדעת כי מאחר ופעולת הניסור יוצרת חום רב בשל עוצמת המנוע של המסור והלהבים שלו, חובה שיהיה במקום חיבור למים על מנת שניתן יהיה לקרר אותו ולאפשר עבודה רציפה.

על מנת לבצע ניסור גדר בטון ביהלום יש צורך גם בחיבור חשמל תלת פאזי, אחרת לא ניתן יהיה להפעיל את המסור.

 

ניסור חומת בטון
ניסור חומות וגדרות בטון בפריסה ארצית

 

ניסור גדר מבטון – שיקולי בטיחות חשובים

ישנם מספר דברים חשובים שיש לקחת בחשבון כאשר רוצים לבצע חיתוך חומה או גדר מבטון באמצעות ניסור:

  • שמירה על יציבות הגדר – גדרות מבטון אמורות להיות חזקות ויציבות לאורך זמן. לשם כך הן כוללות יציקת שלד, שאם פוגעים בו במהלך ביצוע השינויים על ידי הניסור, הדבר עשוי לפגוע ביציבות הגדר כולה. לכן, על מנת לבצע את הניסור בצורה בטוחה ולמנוע התמוטטות לא צפויה של הגדר בעתיד, חשוב לפנות אל קונסטרוקטור על מנת שיקבע היכן הכי כדאי לנסר.
  • היתרי עבודה נדרשים – מעוניינים לבצע שינויים בבטון? אל תעבדו עם חובבנים או שיפוצניקים שלא מתמחים בעבודות ניסור בטון, אלא רק עם קבלני בטון מורשים. בנוסף, במקרה של ניסור גדר מבטון גבוהה, וודאו כי הגורם המבצע גם מחזיק ברישיון מתאים של עבודה בגובה.
  • בדיקת תשתיות וניתוקן – בחומות רבות עשויות לעבור גם תשתיות שונות, למשל תשתיות חשמל. לפני תחילת עבודות הניסור חשוב מאוד לבדוק כי אכן קיימות תשתיות שכאלה ולנתן אותן, על מנת שלא לגרום להן נזק או למנוע אסון בקרב מבצעי הניסור בשטח.
  • אי גרימת נזק לסביבה – במהלך ניסור חומה מבטון חשוב מאוד למנוע את נפילתם של חלקי בטון גדולים וכבדים, על מנת שלא לגרום נזק לנפש ורכוש. לכן חשוב שכל סביבת העבודה תהיה מאובטחת, כולל חתיכות הבטון עצמן.

 

כאשר אתם עובדים עם חברה מקצועית ובעלת מוניטין כמונו, אתם יכולים להיות בטוחים שכל השלבים שלעיל יתקיימו ושעבודות ניסור הבטון אצלכם יתבצעו בצורה הכי מקצועית ובטוחה שיש.

 

קידוח בטון בחומות

גם במידה ותרצו לבצע שינויים בחומת הבטון שלכם שקשורים ביישום תשתיות בתוכה, תוכלו להתקשר איתנו ולנצל את שירותי היהלום שלנו.

במצב שכזה פעולת הניסור אינה מתאימה, אך אנו מחזיקים בציוד נוסף שכן מתאים – מקדח יהלום. בדיוק כמו מסור היהלום, גם מקדח היהלום נחשב לכלי רב עוצמה אשר מצופה באבקת יהלומים.

תכונה זו מאפשרת לו לבצע קידוח בכל קוטר שהוא ובכל סוג של בטון, כך שניתן לקדוח בחומה בקלות ולבצע שינויים נדרשים. שירות זה מתאים כאשר רוצים להעביר תשתיות חשמל או מים בתוך או דרך החומה, ליצור פתח דרך החומה לצרכי ניקוז ועוד.

 

כמה עולה ניסור חומה מבטון?

ניסור חומות מבטון לא באמת יקר כמו שזה נשמע, מאחר ובאמצעותו ניתן לקצר את זמן העבודות בצורה משמעותית, כך שהדבר משתלם בסופו של דבר. מחיר ניסור חומה מבטון נקבע על פי סוג הבטון ממנו עשויה החומה, עוביו של הבטון והאורך שלו. גם מורכבות העבודה משפיעה על המחיר.

למשל, פעולת הריסה פשוטה תהיה בדרך כלל זולה יותר מאשר עבודה שדורשת דיוק רב יותר, כמו המקרה של יצירת דלת או חלון בתוך החומה. בנוסף, עליכם לקחת בחשבון גם את הצורך בתשתיות חשמל ומים מתאימות, כך שאם אין לכם כאלה בקרבת החומה, תוכלו לקבל אותן בתוספת תשלום.

דילוג לתוכן