ניסור גשר

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

אחת המשימות המורכבות ביותר בתחום ניסור הבטון היא ניסור גשר. מדובר בפעולה שצריכה להתבצע לאחר תכנון מושכל, בזהירות רבה, עם ציוד מתאים ובידיים מקצועיות בלבד.

ניסור גשרים זה המומחיות שלנו בחברת המנסרים ביהלום ומאחורינו כבר אינספור פרוייקטים מוצלחים בכל רחבי הארץ. באילו מקרים צריך לנסר גשר? איך הדבר מתבצע, מהן ההכנות הנדרשות וכיצד נקבעים המחיר? – מיד תקבלו את כל התשובות.

 

ניסור גשר
ניסור גשרים

 

 

ניסור גשר – מתי הדבר נדרש?

גשרים מבטון, בין אם מדובר בגשרי מחלף, גשרים להולכי רגל מעל כבישים, גשרים מעל תעלות, גשרים בשטחים חקלאיים ואפילו גשרים שמחברים בין בתים למדרכות הרחוב, בערים הרריות כגון חיפה, ירושלים ואזורים כפריים, אמורים להחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

יחד עם זאת, במקרים בהם נדרש לבצע בהם שינויים, כמו במקרה של רצון להרחיב את הגשר, להסיר חלקים חלשים ולקויים במסגרת שיפוץ הגשר וגם כאשר רוצים להרוס אותו לגמרי, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות פעולת ניסור בטון.

כפי שתבינו מיד, ניסור גשר עדיף בהרבה מאשר שימוש בפטישים כבדים למיניהם ומכשירי קונגו.

 

איך מנסרים גשרים?

גשרים הם מבנים מסיביים שעשויים מבטון חזק מאוד ולרוב גם עבה – עשרות ס"מ עד עשרות מטרים של בטון, לעיתים גם מזוין.

מסיבה זו, ניסור גשרים באמצעות מסורי דיסק יהלום אינו תמיד בר ביצוע, שכן עובי הבטון גדול בהרבה מקוטר הסיבוב של המסור הגדול ביותר.

לכן, כאשר מדובר בגשרים, החיתוך מתבצע בדרך כלל באמצעות כבל פלדה מצופה באבקת יהלום. כבל זה נע בין שני גלגלי שיניים במהירות רבה ומפעיל כוח רב על הבטון, מה שחותך אותו בצורה מהירה ומדוייקת.

על מנת שלא ייווצר חום רב מדי בתהליך, גם מערכת זו, כמו מסורי הדיסק, מקוררת על ידי מים.

לעיתים עולה הצורך לבצע גם קידוחי יהלום ולהשתמש במסורי דיסק לצד פעולת הניסור עם הכבל, הכל בהתאם לסוג, ממדי וצורת הגשר וכמובן, סדר הפעולות הנדרש על פי הוראות הקונסטרוקטור.

 

ההכנות הנדרשות לפני ניסור גשר

לפני ניסור גשר מבטון יש צורך בביצוע מספר פעולות מקדימות:

  • תכנון הנדסי – מאחר וגשרים הם מבנים גדולים שכל פעולה בהם עשויה להשפיע על יציבותם, לפני שמתחילים בפועל בפרויקט ניסור גשר, יש לתכנן את פעולת הניסור בצורה מקצועית וזאת בליווי קונסטרוקטור. הוא אמור לקבוע היכן, כיצד ובאילו שלבים יבוצע הניסור על מנת לשמור על הבטיחות.
  • אישורים – יש לדאוג לכל האישורים הנדרשים מבעוד מועד על מנת לנסר בטון. יש לקבל לא רק אישור של קונסטרוקטור אלא גם אישור של הרשות המקומית שבה ממוקם הגשר.
  • אבטוח הבטון המוסר – גשרים הם מבנים שגבוהים מפני הקרקע ומשמעות הדבר שכל בטון שמוסר מהם, פשוט יתנתק ממקומו וייפול כלפי מטה בעוצמה. בחלק מהמקרים, ניתן לתת לבטון ליפול אך כאשר הדבר אינו אפשרי, יש לאבטח מראש את הבטון המוסר על מנת לאפשר הורדה איטית ובטוחה שלו לקרקע.
  • תשתיות ודרכי גישה – ניסור גשר מתבצע לרוב במקומות שאינם קרובים למבנים אחרים ועל כן יש לדאוג לתשתיות נדרשות של חשמל ומים שבלעדיהם כלי העבודה לא יוכלו לעבוד. בנוסף יש לדאוג גם לדרכי גישה נוחות להובלת כלי הניסור ופינוי פסולת הבטון הרבה בסיום העבודה.

 

שימו לב: כאשר אתם פונים אלינו, חברת המנסרים ביהלום, אתם יכולים להיות בטוחים שנקפיד על כל השלבים הנדרשים – החל מתכנון מקדים קפדני ועד לניסור הגשר בצורה בטוחה ומדוייקת.

אנחנו בעלי ניסיון רב שנים בעבודה מול לקוחות פרטיים, מוסדיים, רשויות מקומיות וקבלנים ומאחורינו אינספור פרוייקטי ניסור גשרים מוצלחים.

 

כיצד מתומחר ניסור גשר?

בדיוק כמו כל עבודות ניסור הבטון האחרות, גם מחיר חיתוך גשרים ביהלום נקבע על פי מספר קריטריונים מרכזיים, ביניהם מטראז' הבטון המנוסר, מספר הקידוחים שיש לבצע, עובי הבטון, תזמון העבודה ומורכבותה.

במקרה ויש צורך גם באספקת תשתיות מים וחשמל למקום, המחיר יתייקר, כמו גם אם מוטלת עלינו משימת פינוי פסולת הבטון בסיום העבודות.

בכל מקרה, אין זה משנה מהו היקף העבודות ואילו שירותים נלווים נוספים תצטרכו מאיתנו במסגרת פרויקט ניסור גשר, תמצאו אצלנו מחירים נוחים והוגנים.

 

 

צריכים לנסר גשר? צלצלו אלינו כבר עכשיו ונצא לדרך. מחכים לשיחתכם. חברת המנסרים ביהלום.

דילוג לתוכן