חיתוך בטון היא עבודת בנייה לא פשוטה בכלל, ולכן על מנת לעבור אותה בהצלחה חשוב מאוד לעבוד עם מיטב אנשי המקצוע העוסקים בכך באופן עקבי.

בין אם אתם צריכים לחתוך בטון כעבודה פרטית לצורך עיצוב הבית, ובין אם אתם זקוקים לשירותי חיתוך בטון בהיקפים נרחבים יותר, אנו נשמח לספק לכם שירותים מקצועיים, תוך עמידה בלוחות זמנים, רמת דיוק מירבית, ואיכות עבודה ברמה הגבוהה ביותר.

 

חיתוך בטון מבנה
חיתוך בטון במחירים נוחים בפריסה ארצית – המנסרים ביהלום

 

 

מהו חיתוך בטון?

מבין השיטות השונות המשמשות בתהליכי בנייה ושיפוצים, חיתוך בטון נחשבת כיום לטכניקה אפקטיבית שנדרשת במגוון פרויקטים. בעזרת חיתוך או ניסור של בטון, המתבצעים באמצעות מכשור מתקדם ובדייקנות מרשימה, ניתן להגיע לתוצאות איכותיות במהירות.

הדרך הספציפית לחתוך קורות בטון או לנסר כל משטח העשוי מחומר זה, תיבחר בהתאם למאפייני השטח, כשהמטרה היא מקסום היעילות של העבודה עצמה וביצועה בצורה המקצועית ביותר.

שירות של חיתוך בטון יידרש בסוגים שונים של פרויקטים מתחום הבנייה – הן בשלבי הקמה ראשונים ומתקדמים של בניין חדש, למשל, אך במקביל גם בתהליכי שיפוצים קטנים או מורכבים.

 

השימוש בחיתוך של בטון, על כל השיטות השונות לבצע את הפעולה, יכול להיות רלוונטי לחלקים שונים וציבוריים בבניין משותף וכן בתוך דירות ובבתים פרטיים, לדוגמה:

  • חיתוך רצפה מבטון – בבתים משותפים, פעולה זו תשמש לבניית חדר מדרגות והוספת קומות. עוד מידע כאן.
  • חיתוך תקרת בטון – להוספת עליית גג בבית פרטי, חיתוך גג בטון תאפשר את שדרוג המבנה.
  • חיתוך קיר בטון – לחציבת חלון, או להרחבת חלון קיים בבית בתהליכי שיפוץ. לחצו לקריאה מורחבת על ניסור קיר.
  • חיתוך גדר בטון – לעיצוב מחדש של מתחם הגינה, ליצירת פתח עבור שער כניסה ועוד.

פעולות אלה ונוספות, מתבצעות באמצעות חיתוך של הבטון שהוא חומר קשיח שהחציבה בו מאתגרת במיוחד ומצריכה כלים עוצמתיים וחזקים. בניגוד לשימוש בפטיש קונגו, שמאפשר את יצירת הפתחים בבטון – אך נחשב למרעיש, בלתי מדויק והשימוש בו מייצר לכלוך רב, מקצוענים שיודעים איך חותכים בטון ויתאימו את השיטה הנכונה לקידוח הקיר, הרצפה, החלון או כל איזור אחר – יגיעו לתוצאה מדויקת במינימום של הפרעה לסביבה או סיכון של המבנה. 

 

שיטות לחיתוך בטון

בטיחות היא הערך החשוב ביותר, בעת השימוש בכל אחת מבין הדרכים לחיתוך וניסור של בטון. שמירה על שלומם של כלל האנשים השוהים במתחם שבו מתבצעת העבודה היא הכרחית.

במקביל, לפני שכל תהליך של חיתוך בטון יתחיל בפועל, חשוב לוודא כי בהיבט ההנדסי לא ייפגע שום קיר תומך ולא תהיה סכנה לחלקים במבנה שאין צורך לנסר ולחתוך אותם.

אלו הן שתי השיטות העיקריות לחיתוך בטון:

  1. חיתוך בטון עם דיסק יהלום – הטכניקה הנחשבת למדוייקת והמקצועית ביותר כיום. זוהי שיטה שימושית בעיקר לצורך שיפוצים ותיקונים שדורשים רמה גבוהה של דיוק, כזאת ששבירה וקידוח סטנדרטיים של הבטון לא ישיגו. ניסור בטון ביהלום יתבצע בעזרת דיסק המצופה ברסיסי יהלומים, שמאפשרים ניסור כל משטח, לרבות בטון בחדרי ממ"ד. השיטה הזו נחשבת לנקייה ושקטה יחסית והיא יכולה להתאים לפרוייקטים קטנים וגדולים כאחד, החל מהרחבה של פתח לדלת ועד לתיקון תשתיות וקידוח או חיתוך רצפה מבטון. חיתוך מסוג זה לא יסב כל נזק או סדקים, לקירות הסמוכים לקיר הספציפי שבו ייעשה שימוש בדיסק היהלום.
  2. חיתוך בטון בלחץ מים – שיטה של חיתוך בטון שמתבצעת על ידי לחץ עוצמתי ביותר של מים המוזרמים לבטון, תוך הזרמת גרגרים של חומר גלם שוחק שמייצר את אפקט החציבה והקידוח, אך לעתים החיתוך עשוי להתבצע גם בלעדיהם ביעילות רבה. טכניקה זו רלוונטית כשיש צורך של חיתוך תקרת בטון או משטחים עבים כגון רצפה העשויה מבטון.

המאסיביות של הבטון בכל חלק בבניין שבו מתבצע החיתוך שלו, מצריכה התאמה מרבית של הטכניקה שעושים בה שימוש, לכן כל תהליך ניסור או חיתוך – בין אם מדובר בפעולה קצרה של מספר שעות ובין אם יהיה זה פרויקט מורכב של חיתוך בטון במספר חללים שונים – יתחיל רק לאחר התוויה מאורגנת ומסודרת של שלבי עבודה ברורים.

 

שלבי עבודה לפני, במהלך ולאחר פרויקט הכולל חיתוך בטון

על מנת להגיע לתוצאות איכותיות ומדוייקות, במינימום זמן והפרעה לסביבה ותוך שמירה על התקציב והבטיחות, חשוב לעבוד על פי תוכנית עבודה מסודרת שכוללת את השלבים העקרוניים הבאים:

  1. לקיחת גורמי סיכון בחשבון וביצוע בדיקות מקדימות בשטח העבודה עצמו ובסביבתו על ידי אנשי מקצוע, תוך שימת דגש על בחירת אופן העבודה והבנת האתגרים הצפויים. בשלב זה ניתן יהיה לאמוד את אורך ומורכבות הפרוייקט.
  2. תכנון העבודה על כל שלביה, החל מהכנה של דרכי גישה לעובדים ולכלי העבודה בפועל לאחר הבדיקות שבוצעו והכנות מקדימות להגנה על המתחם, באיזורים שלא תתבצע בהם עבודה.
  3. הכנסת המכשור והכלים מבלי לגרום נזק להם או למבנה עצמו.
  4. ביצוע החיתוך על פי התוכנית ההנדסית, תוך פינוי הפסולת תוך כדי התהליך וכמובן עם השלמתו וסיומו.

* עבודה איכותית של חיתוך בטון נמדדת לא רק בתוצאות הסופיות, הנראות לעין – אלא גם באיכות ניהול תהליך מאורגן ורב שלבי, שכולל התייחסות לכל סעיפי התוכנית והתמודדות עם אתגרים בלתי צפויים, שעלולים להופיע לעתים תוך כדי תהליך העבודה.

 

מחיר חיתוך בטון – כמה עולה?

מחיר חיתוך בטון בישראל עומד כיום על כמה מאות שקלים למטר רבוע, אך התקציב שיידרש להשלמת הפרויקט על כל חלקיו ייקבע גם על פי המורכבות של העבודה בפועל ושיטת החיתוך בבטון שנבחרה, הסוג הספציפי של הבטון שיש לחתוך אותו וכן הנגישות למתחם העבודה, לרבות היכולת להכניס את הכלים ולפנות את הפסולת. כדי לבדוק את הכדאיות של הצעת מחיר לעבודת חיתוך וניסור של בטון, חשוב לבדוק מה כוללת הצעת המחיר ולוודא כי היא אכן מתייחסת לכל רכיבי הפרויקט.

 

דיסק לחיתוך בטון
צריכים לחתוך בטון מכל סוג? צרו קשר

חיתוך בטון על ידי מקצוענים בתחום ועבודה איכותית

המנסרים ביהלום היא חברת חיתוך וניסור של בטון, המעניקה שירותים בכל רחבי הארץ למעלה מעשרים וחמש שנים. הפרויקטים שבהם החברה לוקחת חלק כוללים שימוש בכלים ובטכניקות מתקדמות, על ידי עובדים מנוסים ומיומנים המתמחים בניסור וחיתוך בטון ברמת גמר גבוהה, מבלי להתפשר על בטיחות.

.

חיתוך בטון עם המנסרים ביהלום

המנסרים ביהלום עוסקים בעבודות חיתוך בטון, ניסור בטון, הריסת מבנים, ניסור פרגולה, פינוי פסולת ועוד, כך שלכל בעיה או צורך תוכלו לפנות אלינו ולקבל את השירות הטוב ביותר.

עבודת החיתוך הינה עבודה קשה ומורכבת, ולכן חשוב מאוד להקפיד למי אתם מעניקים את המושכות בעניין זה. חשוב מאוד לא להתפשר על איכות העבודה, שכן המחיר אותו אתם תהיו עלולים לשלם במידה ויגרם נזק, יהיה גבוה מאוד.

 

נקודות חשובות כאשר חותכים בטון

מורכבות העבודה של חיתוך בטון טמונה במספר נקודות חשובות:

ראשית, חשוב מאוד להבין שמדובר על עבודה פיזית אשר מצריכה מאמץ רב. מאמץ שלא תמיד גם אנשי המקצוע הטובים ביותר מסוגלים ליישם. על כן, חשוב מאוד לוודא שבעל המקצוע אותו אתם בוחרים לטובת העבודה הינו בעל מקצוע מנוסה בתחום זה.

הסיבה השניה למורכבות פעולת החיתוך היא היכולת של בעל המקצוע לדייק בעבודתו. מאחר ומדובר על תהליך לא פשוט, במקרים רבים אנשי המקצוע אינם מדייקים. דבר שמוביל לנזקים ברמה הוויזואלית וכך גם ברמה הפונקציונאלית. על מנת להגיע לרמה מקסימלית של מקצועיות ודיוק בכל הנוגע לחיתוך בטון, יש להיות בעל ציוד מתאים. ככל שאנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת יותר, כך סיכוי טוב יותר שהעבודה תתבצע על פי התכנון.

בנוסף, לא מספיק שיהיה ברשותו של בעל המקצוע המכשור המתאים, הרי שחשוב מאוד שיהיו ברשותו גם היכולות והידע הנדרש לטובת הפעלת המכשור בצורה המתאימה.

צפו בצוות שלנו חותך בטון כחלק מפרויקט ניסור בטון

נגן וידאו