הריסת מבנים

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

עד לפני מספר שנים אם הייתם שומעים את צמד המילים "הריסת מבנים", סיכוי גבוה כי הייתם מדמיינים מספר אנשים עם פטיש או טרקטור, משקיעים ימים שלמים על מנת להצליח להרוס את המבנה.

לשמחתנו, השנים האחרונות הביאו עימן טכנולוגיות מתקמדות שמסייעות בתהליך.

 

הריסת מבנים
הריסת מבנים עם חברה מקצועית

 

 

הריסת מבנה – עבודה למקצוענים בלבד

עבודת הריסת מבנים דורשת התחשבות במספר קריטריונים חשובים, ידע מעמיק בתשתיות ובתרחישים השונים וכמובן, ניסיון מקצועי במכשירים והמכונות השונים.

על כן, אנו משקיעים בשלב התכנון לא פחות משלב הביצוע. כאשר תכנון נכון יאפשר לנו עבודה מדויקת עם כמה שפחות הפרעות.

 

הריסת מבנים באזורים צפופים

בעידן המודרני, הבניינים נמצאים בסמיכות אדירה זה לצד זה.

המשמעות היא שלא ניתן להרוס מבנה, מבלי לעשות את כלל ההכנות הדרושות על מנת שהוא לא יפגע חלילה במבנה אחר.

לשם כך, אנו עובדים עם צוותים מקצועיים המשלבים אנשים מהשטח, מהנדסים וכל בעל מקצוע נוסף הנדרש לכך.

לאחר שנים רבות בתחום עבודות הבטון עם המבנים, פיתחנו שיטות מדויקות להריסת מבנים, המאפשרים עבודה איכותית, מהירה, השומרת על בטיחות המבנה, הסביבה ועוברי האורח.

 

הריסת מבנים

 

השפעת ההריסה על הסביבה

לאחר תכנון וביצוע מדויק, מגיע שלב לא פחות חשוב – פינוי פסולת הבניין.

פינוי פסולת, מאפשר לאנשים בסביבה לחזור לאורח חיים נורמלי, ולנקות את הסביבה מאבק ומחלקים שנשארו מהבנייה.

במידה ובאיזור ישנו טבע כמו גנים ציבוריים, עצים ופרחים, חשוב בעבודת הריסה לקחת את הפרטים הללו בחשבון

אנו פועלים בהתאם לחוקים להגנת הסביבה אשר קובעים כי יש לפנות את הפסולת מהאזורים המיושבים וכי יש לפנות אותה למזבלות המוגדרות בחוק.

 

הריסה של מבנה – האצה משמעותית

תוכניות להריסת מבנים הפכו בעשור האחרון לאחת הפעולות הנפוצות ביותר אשר מתרחשות בכל רחבי הארץ, כחלק מתוכנית כללית של ממשלת ישראל.

למעשה, זה לא סוד כי בישראל אין כמעט עתודות בנייה, וכי רוב המבנים אשר נבנו במדינה עד לשנות ה 60' הם מבנים מסוכנים אשר יכולים להוות סכנה ממשית לדיירים.

משום כך, ניתן לראות כיצד מדינת ישראל מאיצה בשנים האחרונות תוכניות של פינוי בינוי של אלפי יחידות דיור בכל רחבי הארץ, וזאת על מנת לענות על הביקוש לדיור כמו גם להאיץ את קצב הבנייה. ע"פ הערכות של מומחים בתחום, אנו עתידים לראות בשנים הבאות כיצד רבבות של מבנים עומדים להיהרס בשלמותם, ובמקומם עתידים להיבנות רבי קומות כמו גם משרדים.

כאמור, על מנת לענות על הביקוש של דיור בישראל ניתן לראות כיצד משרד השיכון כמו גם גורמי ממשל עושים ככל שביכולתם בכדי להאיץ את התהליך ולהרוס כמה שיותר מבנים.

אולם, חשוב לזכור כי מדובר בהליך בירוקרטי אשר מצריך עמידה באין ספור וועדות כמו גם תיקונים אשר יש לבצע בהקדם האפשרי בתוכנית האב, וזאת לאור העובדה כי הריסת מבנים היא לא רק החלטה של הממשלה אלא גם החלטה של מועצות הבנייה המקומית, אשר עלולה לגרור את התהליך גם למשך שנים רבות.

בנוסף, חשוב לזכור כי מדובר בפרויקטים בעלי חשיבות לאומית, וזאת לאור העובדה כי ע"פ כלל הערכות של מומחים מדינת ישראל עתידה לצמוח בצורה משמעותית בשנים הקרובות, כאשר ערים רבות בישראל – בעיקר ערי המרכז, עלולות לסבול מעודף של תושבים כמו גם בעיות משמעותיות בכל נושא הדיור הציבורי, ועל כן ישנה חשיבות עליונה לביצוע הפרויקטים הללו בהקדם האפשרי.

 

הריסת מבנים עם חברה מקצועית

לאור העובדה כי בכל רחבי הארץ מתקיימים פרויקטים של פינוי בינוי כמו גם פרויקטים בהם אנשי עסקים ומשקיעים רוכשים קרקעות אשר עליהם כבר שוכן מבנה, נדרשת עבודה עם חברה מקצועית לתחום אשר תדע לבצע את הפרויקט על הצד הטוב ביותר, ותוך שימת דגש על הפרטים הקטנים ביותר.

למעשה, לאור העובדה כי מדובר בפרויקטים נרחבים ניתן לראות כי לתחום נכנסו לא מעט חברות אשר מציעות את השירות הזה, אולם חשוב לזכור כי בחירה בחברה מקצועית צריכה להתבסס על מספר פרמטרים חשובים אשר כוללים בין היתר את רמת המיומנות של צוות העובדים, הכלים המקצועיים בהם עושה החברה שימוש כמו גם שימת דגש על בטיחות ועמידה בזמנים.

לאור העובדה כי מדובר בעבודות בעלות סיכון גבוהה ביותר אשר יכולות לגרור גם נזקים לא רק בנפש אלא גם לסביבה, מומלץ לדרוש מהחברה עמה אנו רוצים להתקשר תיק עבודות וכן קבלת מספרי טלפון של לקוחות אשר קיבלו את השירות, וזאת על מנת לדעת בוודאות כי בחברנו בחברה מובילה בתחומה אשר תדע לבצע את הפרויקט הזה על הצד הטוב ביותר.

חברה אשר איננה שמה דגש על בטיחות כמו גם על שימוש בכלים המתקדמים שיש כיום בתחום עלולה להוביל לעוגמת נפש של ממש, כמו גם לנזק כספי אשר נאמד בעשרות ולעיתים גם במאות אלפי שקלים, כל זאת לאור העובדה כי העיכוב הקטן ביותר בכל הקשור לעבודות הריסת מבנה עלולה לגרור חזרה לשולחן הדיונים או ביצוע תיקונים נוספים.

על כן, זכרו כי חברה מקצועית לתחום תעניק לכם את המעטפת הנדרשת כמו גם צוות מיומן אשר חייב לכלול בתוכו גם מהנדס בניין, בכדי לקבוע כי אכן ניתן להרוס את המבנה וכי השטח עצמו יישאר סטרילי לכל אורך התהליך.

 

תהליך הריסת מבנה

תהליך של הריסת מבנה הוא תהליך מורכב אשר מצריך שורה של מומחים אשר כוללים בין היתר מהנדסים, טכנאים כמו גם אנשי מקצוע נוספים אשר יכולים לקבוע האם נכון לבצע את הריסת המבנה או לא.
כיום ישנן לא מעט שיטות הריסה, כאשר השיטות מותאמות למצב הספציפי של המבנה.

השיטה הנפוצה ביותר היא שיטה של פירוק יסודי בה למעשה רכיבי הבניין מפורקים בעדינות, וזאת על מנת שניתן יהיה להשתמש בהם שוב, כחלק ממגמה ירוקה אשר שולטת כיום בענף. למעשה, ישנם לא מעט פלדה כמו גם צינורות ומתכת אשר ניתן לעשות בהם שימוש, ועל כן מדובר בשיטה נפוצה מאוד.

יחד עם זאת, השיטה הבולטת ביותר בה נעשה הריסת מבנה היא באמצעות ניסור של בטון, בה למעשה מנוסר הבניין באופן מבוקר באמצעות כלים מתקדמים ביותר. מדובר בשיטה היעילה ביותר לביצוע של הריסת מבנים וזאת לאור העובדה כי הפעולה של ניסור הבטון גורמת לפירור מוחלטת של המבנה עצמו, ועל כן לא נשקפת סכנה.

שיטה נוספת היא שיטה של הריסה בכלים עוצמתיים וגדולים כדוגמת דחופים, או שיטה באמצעות פיצוץ – אשר נחשבת לנדירה במיוחד ומתייחסת רק למבנים בהם זה נדרש באופן ספציפי, כפי שהתרחש בפיצוץ של גשר מעריב לפני מספר שנים.

לסיכום, אין כל ספק כי השיטה הטובה ביותר לביצוע של הריסת מבנה היא שיטה של ניסור בבטון, אולם על מנת לבצע את זה יש להתקשר כאמור עם חברה מובילה בתחומה אשר יודעת להשתמש בכלים המתקדמים ביותר בכדי לבצע את עבודות ניסור הבטון, כמו גם פינוי של כלל הפסולת אשר נותרה מהבניין לאתרים אשר מוכשרים לכך ותוך עמידה מדויקת בזמנים, לשם השלמת הפרויקט.

הריסת מבנה היא עבודה הדורשת ידע, ניסיון ומקצועיות.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, לקבל ייעוץ, פרטים, מידע נוס והמלצות, כיצד לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר.

דילוג לתוכן